CZY DEPILACJA LASEROWA JEST BEZPIECZNA?

Coraz więcej osób, głownie kobiet decyduje się na usuwanie owłosienia przy pomocy lasera. Również niektórzy mężczyźni są chętni na taki zabieg, jednak w mniejszym stopniu.

 Jest to bezinwazyjna depilacja, która nie podrażnia naskórka, nie wpływa negatywnie na stan naszej skóry więc jest bezpieczna. Dlatego tez można ją stosować na newralgiczne miejsca jak pachy, okolice bikini czy też na twarz.

Zabieg polega na strzelaniu wiązek światła lasera, w okolice, z których chcemy pozbyć się owłosienia. Dociera ono w głąb skóry do melaniny a dzięki fototermolizie dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego w aktywnej fazie wzrostu. Dlatego też zabieg ten należy powtórzyć w pewnym odstępie czasowym w zależności od miejsca usunięcia owłosienia. Faza wzrostu włosków jest różna, dlatego aby się ich zupełnie pozbyć, trzeba wykonać serię depilacji. Wszystko uzależnione jest od typu karnacji, grubości włosa i jego koloru.

Są jednak pewne przeciwwskazania do depilacji. Między innymi ciąża, karmienie piersią, bielactwo, padaczka, łuszczyca czy świeża opalenizna.

Depilacja laserowa to przełom w depilowaniu a w zasadzie jego zupełny brak. Ułatwia życie, poprawia samopoczucie wielu osób. Jednak przed zapisaniem należy dowiedzieć się czy możliwe jest w naszym przypadku wykonanie takiego zabiegu.

Recommended Posts

Leave a Comment