Idealna pora na depilacje laserowa

Stałe usuwanie owłosienia jest nie tylko męczące, ale również czasochłonne. Dodatkowo występujące wraz z depilacja podrażnienia są zmorą wielu kobiet.

Marzysz o tym, aby raz na zawsze zapomnieć o wrastających włoskach i cieszyć się niesamowicie gładka skóra?

Teraz to możliwe, dzięki wykorzystaniu depilacji laserowej. Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda w walce z niechcianym owłosieniem. Zabiegowi najlepiej poddać się już w okresie jesienno-zimowym.

Dlaczego okres jesienno-zimowym?

Otóż, musi minąć minimum miesiąc od ostatniego opalania, aby zabieg był skuteczny. We włosach znajduje się barwnik zwany melaniną, na który właśnie działa laser podczas depilacji. Pod wpływem kąpieli słonecznych w organizmie również wytwarza się melanina. W takim przypadku depilacja laserowa nie jest skuteczna, ponieważ laser napotyka już melaninę w naskórku zanim dotrze do mieszków włosowych.

Dodatkowo w czasie terapii nie wolno wychodzić na słońce, dlatego jesienno-zimowa pora jest idealna do przeprowadzenia zabiegu, ponieważ odzienie wierzchnie okrywa skórę. Po zabiegu również należy unikać promieniowania słonecznego przez okres 4 tygodni. Jest to bardzo ważne, ponieważ ekspozycja ciała na słońce w tym czasie może doprowadzić do powstania przebarwień oraz poparzeń.

Aby depilacja laserowa była w pełni skuteczna, należy wykonać serie zabiegów. Ich ilość jest dobierana indywidualnie w zależności od koloru skóry, grubości włosków oraz ich ilości. Pomiędzy zabiegami, należy również zachować kilku tygodniową przerwę, dlatego zabiegi musza być rozłożone w czasie a cały proces depilacji laserowej może trwać nawet do 6 miesięcy.

Recommended Posts

Leave a Comment