Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową

Wydzielanie potu to naturalna funkcja organizmu. Dzięki temu organizm oczyszcza się z toksyn oraz chroni przed przegrzaniem. Kiedy jednak zaczyna być go za dużo w codziennym życiu zaczyna przeszkadzać i utrudniać funkcjonowanie. Jest to choroba nazywana nadpotliwością, która jak każdą inną można leczyć a nawet powinno się. Nadpotliwość najczęściej występuje na dłoniach, stopach oraz pod pachami.

Najpopularniejsza i zarazem najskuteczniejsza metoda walki z nadpotliwością jest to zastosowanie toksyny botulinowej powszechnie nazywanej Botoxem. 

Zabieg polega na obstrzykiwaniu miejsc objętych zwiększoną potliwością niewielka ilością preparatu (toksyny botulinowej) za pomocą bardzo cieniutkiej igły. Zabieg najczęściej jest wykonywany z użyciem miejscowego znieczulenia.

Wstrzyknięta toksyna botulinowa oddziałuje na gruczoły potowe w wyniku czego zmniejsza się ilość wytwarzanego potu. Zabieg jest prosty i szybki, dlatego od razu po zabiegu można powrócić do codziennych zajęć. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

Recommended Posts

Leave a Comment