Medycyna estetyczna w walce z przebarwieniami

Niestety w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób bez względu na płeć boryka się z przebarwieniami na skórze. Przebarwienia są efektem nagromadzenia się zbyt dużej ilości melaniny w jednym miejscu. Podczas ekspozycji skóry na słońcu w takim miejscu pojawia się przebarwienie. Na szczęście dzięki rozwojowi technologii medycyna estetyczna doskonale potrafi zwalczać takie przebarwienia. Niestety nie powstała jeszcze metoda, która skutecznie zapobiegałaby ich powstawaniu.

Najlepszym urządzeniem do walki z przebarwieniami jest laser IPL. Dzięki specjalnemu światłu, które jest emitowane przez laser przebarwienia się złuszczają. Dobrze sprawdza się również zabieg mikrodermabrazji, który dodatkowo rozjaśnia skórę oraz zmniejsza zmarszczki.

Należy również pamiętać, aby unikać składników fotouczulających, jeżeli chcemy zażywać kąpieli słonecznych. Do najpopularniejszych należą cytrusowe olejki eteryczne, dziurawiec, witamina A.  Bardzo ważne jest używanie kremów z wysokim filtrem UV, które dodatkowo zabezpieczy naszą skórę.

Recommended Posts

Leave a Comment