LASER FRAKCYJNY

Laser Duaks SP Erbowo – Yagowy firmy Fotona stworzony do chirurgii i resurfacingu skóry w dermatologii i medycynie estetycznej. Laser emituje wiązkę laserową o długości fali 2940nm umożliwiając zimny ablacyjny resurfacing, aż do głębokich efektów termicznych.

Fotony zapewniają delikatną ablację mikron po mikronie dla wyrównania skóry bez uszkodzenia termicznego okalających tkanek, przebudowując strukturę skóry właściwej.

Laser emitując falę „dziurkuje” skórę mikroskopijnymi „igłami” przebudowując głębsze warstwy skóry właściwej, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, spłycając drobne zmarszczki, poprawiając gęstość i sprężystość skóry, spłycając rozstępy i blizny.

OPIS ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kremem EMLA. W trakcie zabiegu lekarz równomiernie naświetla skórę wiązką laserową emitującą impuls mikroskopijnej średnicy nakłuć, powodując fragmentaryczne mikroskopijne uszkodzenia skóry.

W zależności od planowanych efektów stosujemy różną gęstość energii, ilość przejść przez skórę uzyskując różną powierzchnię pokrycia skóry wiązką.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez kilka godzin występuje pieczenie. Obrzęk może utrzymywać się przez 2-3 dni po zabiegu. Następnie pojawia się na skórze złuszczanie, które ustępuje po 2-3 dniach. W okresie rekonwalescencji zaleca się stosowanie kremów pielęgnacyjnych pozbawionych substancji barwiących , zapachowych czy retinolu. Stosuje się kremy regeneracyjne , przyspieszające naskórkowanie.

Konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (kremy z filtrem SPF 50+).

Zaleca się unikanie nasłonecznienia przez miesiąc po zabiegu.

WSKAZANIA

– blizny zanikowe
– rozstępy
– wiotkość skóry
– drobne zmarszczki
– poprawa gęstości skóry
– zamykanie zwężonych porów
– modelowanie zanikowe blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych.

PRZECIWWSKAZANIA

– stosowanie leków i ziół fotouczulających
– ciąża, karmienie piersią
– aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
– blizny przerosłe, keloidy
– nowotwory skóry
– izotretinoina, tetracyklina, dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzep polny

Laserowe Usuwanie Kurzajek Poznań