Dermapen 

Dzięki opatentowanej technologii pulsujących igieł Dermapen jest bardziej efektywny i bezpieczny niż znane dotąd metody stosowane w mikronakłuwaniu skory.

Urządzenie „dziurkuje” skórę mikroskopijnymi „igłami” przebudowując głębsze warstwy skóry właściwej, stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych, spłycając drobne zmarszczki, poprawiając gęstość i sprężystość skóry, spłycając rozstępy i blizny.

OPIS ZABIEGU

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu kremem EMLA. Funkcja automatycznego nakłuwania zastosowana w Dermapen zwiększa efektywność zabiegów poprzez podniesienie stopnia przenikania substancji czynnych w skóre, jednocześnie redukując do minimum ból i dyskomfort pacjentów.

PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Przez kilka godzin występuje pieczenie. Obrzęk może utrzymywać się przez 2-3 dni po zabiegu. Następnie pojawia się na skórze złuszczanie, które ustępuje po 2-3 dniach. W okresie rekonwalescencji zaleca się stosowanie kremów pielęgnacyjnych pozbawionych substancji barwiących , zapachowych czy retinolu. Stosuje się kremy regeneracyjne , przyspieszające naskórkowanie.

Konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej (kremy z filtrem SPF 50+).

Zaleca się unikanie nasłonecznienia przez miesiąc po zabiegu.

WSKAZANIA

– blizny zanikowe
– rozstępy
– wiotkość skóry
– drobne zmarszczki
– poprawa gęstości skóry
– zamykanie zwężonych porów
– modelowanie zanikowe blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych.

PRZECIWWSKAZANIA

– stosowanie leków i ziół fotouczulających
– ciąża, karmienie piersią
– aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe
– blizny przerosłe, keloidy
– nowotwory skóry
– izotretinoina, tetracyklina, dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzep polny

Laserowe Usuwanie Kurzajek Poznań