Wypadanie

Włosy wypadają nam każdego dnia. Nie ma podstaw do obaw jeżeli wypada nam okresowo od 100 do 150 włosów dziennie. Jeżeli ilość włosów wypadających wzrasta oznacza to, że dotknął nas problem łysienia. Istnieje mnóstwo czynników odpowiadających za nadmierne wypadanie włosów: między innymi przy zażywaniu leków przeciwnowotworowych, przy zatruciu metalami ciężkimi, lub na podłożu immunologicznym. Nadmierne wypadanie włosów obserwujemy również na skutek zbyt dużej utraty wagi, porodu, po znieczuleniu ogólny lub na skutek zażywanych leków (leki przeciwkrzepliwe, antykoncepcyjne, interferon, sulfasolzyna, inhibitory, konwertazy, angiotenzyny)

Utrata włosów w zwiększonej ilości prowadząca do ich nadmiernego przerzedzenia występuje również w niedoczynności tarczycy, po chorobach gorączkowych, po okresie ciąży i karmienia piersią.
Jedną z odmian łysienia jest łysienie androgenowe występujące u mężczyzn i kobiet.

W przebiegu tego rodzaju łysienia dochodzi do miniaturyzacji mieszka włosowego w następstwie czego włosy ulegają ścieńczeniu a mieszek włosowy ulega stopniowemu zanikowi. Następuje to na skutek działania androgenów (DHT – dihydrotestosteron – pochodna testosteronu).

Innym typem łysienia jest łysienie plackowate, dotyka w różnym stopniu obie płcie, w każdym wieku. Obecnie uważa się, że schorzenie ma tło immunologiczne, za czym przemawiać ma częste występowanie w grupie takich chorób jak AZS, bielactwo, niedokrwistość złośliwa, choroba hashimoto (autoimmunologiczne zapalenie tarczycy), SLE utrata włosów jest ogniskowa, występuje pod postacią owalnych placków pozbawionych włosów. Obejmować może każdą okolice ciała (brwi, rzęsy, broda, skóra owłosiona głowy).

Może występować zlewanie się ognisk łysienia i wypadanie włosów w obrębie całej głowy. W przebiegu chorób takich jak : liszaj płaski, DLE, twardzina, infekcje grzybicze, bakteryjne, kiła, może wystąpić inny rodzaj łysienia zwany bliznowaciejącym. Jest to odmiana łysienia prowadząca do trwałego zniszczenia mieszka włosowego i trwałej utraty włosów. Aby skutecznie leczyć łysienie musimy poznać dokładną przyczynę odpowiedzialną za wypadanie włosów.

Depilacja Laserowa Bikini Poznań

Nadmierne owłosienie - depilacja laserowa

Jest to trwała, bezpieczna i bezbolesna metoda usuwania owłosienia. Promieniowanie emitowane przez laser jest pochłaniane przez melaninę zawartą we włosie i w procesie fototermolizy niszczy mieszek włosowy. Laser działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Pozostałe włosy znajdują się w fazie uśpienia, po którym następuje faza wzrostu (te które widzimy na powierzchni skóry), w której stosując laser dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Ponieważ przejście włosów w poszczególnych fazach nie
odbywa się synchronicznie zabiegi depilacji laserowej należy powtórzyć kilkukrotnie. Przy pierwszym zabiegu usunięte zostaje około 20-30% włosów. Po serii zabiegów około 90-95% w zależności od koloru i grubości włosa.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Na dwa dni przed zabiegiem włosy należy zgolić, aby miały długość 2-3 mm. Bardzo ważne jest, aby do zabiegu skóra nie była opalona. Należy unikać opalania na miesiąc przed i po zabiegu, ponieważ grozi to pojawieniem się podrażnień strupków i przebarwień. Należy unikać picia herbatek ziołowych tj. dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny oraz leków fotouczulających (tetracyklin, leków przeciwdepresyjnych, psoralenów, retinoidów, leków p-depresyjnych).

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować w obszarze poddawanym depilacji peelingów ani samoopalacza.

OPIS ZABIEGU:

W trakcie depilacji w momencie „strzału” lasera pacjent odczuwa pieczenie. W przypadku dużego dyskomfortu zabieg można przeprowadzić z użyciem kremu znieczulającego EMLA. Bezpośrednio po zabiegu obecny jest na skórze rumień, który ustępuje po 2-3 godzinach. Dodatkowo w miejscach ujść mieszków włosowych obserwuje się delikatny obrzęk okołomieszkowy. Jest to prawidłowa i pożądana reakcja pozabiegową.

Włosy po zabiegu wypadają w ciągu 2 tygodni. Kolejne włosy przechodzą z fazy uśpienia w fazę wzrostu niesynchronicznie. Na twarzy pojawiają się po około 6 tygodniach, na tułowiu po 8-10 tygodniach, a na kończynach po 10-12 tygodniach. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć.Zabieg depilacji laserem aleksandrytowym CANDELA jest BEZBOLESNY dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia, dzięki któremu pacjent w momencie „strzału” odczuwa jedynie chłodny strumień wody. Po zabiegu włoski wypadają samoistnie w ciągu 2 tygodni.Pacjentowi wydaje się, że woski rosną, jednak one po prostu z pewnej głębokości na której znajdują się w naskórku wysuwają się i następnie wypadają.

PRZECIWWSKAZANIA:

– ciąża, karmienie piersią,
– łuszczyca, padaczka, cukrzyca, bielactwo
– leki światłouczulające
– depilacja woskiem, depilatorem (należy zaprzestać na 4 tyg przed planowanym zabiegiem )
– zioła (dziurawiec, nagietek , pokrzywa )
– kremy z retinolem
– świeża opalenizna