Jest to trwała, bezpieczna i bezbolesna metoda usuwania owłosienia. Promieniowanie emitowane przez laser jest pochłaniane przez melaninę zawartą we włosie i w procesie fototermolizy niszczy mieszek włosowy. Laser działa tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Pozostałe włosy znajdują się w fazie uśpienia, po którym następuje faza wzrostu (te które widzimy na powierzchni skóry), w której stosując laser dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego. Ponieważ przejście włosów w poszczególnych fazach nie
odbywa się synchronicznie zabiegi depilacji laserowej należy powtórzyć kilkukrotnie. Przy pierwszym zabiegu usunięte zostaje około 20-30% włosów. Po serii zabiegów około 90-95% w zależności od koloru i grubości włosa.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Na dwa dni przed zabiegiem włosy należy zgolić, aby miały długość 2-3 mm. Bardzo ważne jest, aby do zabiegu skóra nie była opalona. Należy unikać opalania na miesiąc przed i po zabiegu, ponieważ grozi to pojawieniem się podrażnień strupków i przebarwień. Należy unikać picia herbatek ziołowych tj. dziurawiec, nagietek, pokrzywa, skrzyp polny oraz leków fotouczulających (tetracyklin, leków przeciwdepresyjnych, psoralenów, retinoidów, leków p-depresyjnych).

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować w obszarze poddawanym depilacji peelingów ani samoopalacza.

OPIS ZABIEGU:

W trakcie depilacji w momencie „strzału” lasera pacjent odczuwa pieczenie. W przypadku dużego dyskomfortu zabieg można przeprowadzić z użyciem kremu znieczulającego EMLA. Bezpośrednio po zabiegu obecny jest na skórze rumień, który ustępuje po 2-3 godzinach. Dodatkowo w miejscach ujść mieszków włosowych obserwuje się delikatny obrzęk okołomieszkowy. Jest to prawidłowa i pożądana reakcja pozabiegową.

Włosy po zabiegu wypadają w ciągu 2 tygodni. Kolejne włosy przechodzą z fazy uśpienia w fazę wzrostu niesynchronicznie. Na twarzy pojawiają się po około 6 tygodniach, na tułowiu po 8-10 tygodniach, a na kończynach po 10-12 tygodniach. Po upływie tego czasu zabieg należy powtórzyć.Zabieg depilacji laserem aleksandrytowym CANDELA jest BEZBOLESNY dzięki specjalnemu systemowi chłodzenia, dzięki któremu pacjent w momencie „strzału” odczuwa jedynie chłodny strumień wody. Po zabiegu włoski wypadają samoistnie w ciągu 2 tygodni.Pacjentowi wydaje się, że woski rosną, jednak one po prostu z pewnej głębokości na której znajdują się w naskórku wysuwają się i następnie wypadają.

PRZECIWWSKAZANIA:

– ciąża, karmienie piersią,
– łuszczyca, padaczka, cukrzyca, bielactwo
– leki światłouczulające
– depilacja woskiem, depilatorem (należy zaprzestać na 4 tyg przed planowanym zabiegiem )
– zioła (dziurawiec, nagietek , pokrzywa )
– kremy z retinolem
– świeża opalenizna

Depilacja Laserowa Poznań Cennik