Przyczyny wypadania włosów

Któż z nas nie marzy o pięknych, gęstych włosach, które są postrzegane, jako atrybut kobiecości u kobiet i męskość u mężczyzn. W dzisiejszych czasach co raz więcej osób skarży się na wypadania włosów. Problem ten nie dotyczy tylko kobiet, ale również co raz częściej i mężczyzn. Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, wymiany włosów. Jednak, jeżeli dziennie gubisz więcej niż 100 włosów to już nie jest naturalny proces.

Kondycja Twoich włosów w dużej mierze jest zależna od stanu organizmu, diety, genów oraz suplementacji witamin.

Co jest odpowiedzialne za wypadanie włosów?

Głównym sprzymierzeńcem wypadania włosów jest stres, depresja oraz choroba. Wszystkie te czynniki sprawiają, że w organizmie zaczyna brakować mikro i makroelementów oraz witamin. Niedożywiony organizm transportuje dostarczone składniki odżywcze w pierwszej kolejności do najważniejszych organów w organizmie do włosów i paznokci dociera na samym końcu, dlatego ważna jest ich regularna pielęgnacja oraz zdrowa dieta.

Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże znaleźć przyczynę nadmiernego wypadania włosów i wykluczy choroby takie jak: toczeń, problemy hormonalne, anemie czy choroby skóry.

Recommended Posts

Leave a Comment