Usuwanie naczyniaków laserem

Temat dotyczący naczyniaków warto rozpocząć od wyjaśnienia samego pojęcia. Naczyniaki są to znamiona pojawiające się na naszym ciele. Naczyniaki to rozszerzone naczynia krwionośne. W niektórych przypadkach są one zupełnie niegroźne jednak w przypadku agresywnych zmian niezbędne jest podjęcie się leczenia lub ich usunięcia.

Dlaczego powstają naczyniaki?

Naczyniaki wiążą się z nieprawidłowym rozrostem naczyń krwionośnych, często przypisuje się to zjawisko odziedziczonym genom.

Pozbycie się naczyniaków może odbyć się na dwa sposoby. Pierwszym jest ich leczenie farmakologiczne. Zażywane leki mają za zadanie zatrzymanie wzrostu naczyń, oraz ich wchłonięcie. Innym sposobem na pozbycie się naczyniaków jest poddanie się operacji-wycięciu naczyniaków. Inwazyjna metoda pozbycia się problemu nie jest konieczna!

Krioterapia, czyli wymrażanie skutecznie zastąpiło skalpel. Na chwilę obecną najbezpieczniejszym zabiegiem a za razem przynoszącym najlepsze rezultaty jest usuwanie naczyniaków laserem.

Naczyniaki zazwyczaj pojawiają się na twarzy oraz nogach. Czas uzyskania pożądanych rezultatów uzależniony jest od miejsca oraz ilości naczyniaków. Zazwyczaj 4 do 6 zabiegów w pełni spełnia oczekiwania pacjentów.

Recent Posts

Leave a Comment