WALKA Z NADMIERNYM ŁYSIENIEM

Normalnym stanem jest wypadanie średnio od 100 do 150 włosów każdego dnia. Jeśli jednak zauważyłeś, że ilość jest znacznie większa, nie czekaj. Podczas czesania pozostaje nam garść włosów na szczotce? Myjąc włosy, widzisz kłęby spływające wraz z wodą do odpływu? Nie bagatelizuj tego problemu! Mogą być to pierwsze oznaki łysienia.

W pierwszej kolejności udaj się do trychologa, który zbada stan skóry głowy oraz będzie szukał przyczyny problemu. Nadmierne wypadanie włosów prowadzi do przerzedzenia się ich na głowie. Być może są to pierwsze oznaki choroby. Zrzuciłeś kilkanaście kilo ostatnimi czasy? A może przyjmujesz leki, sprzyjające wypadaniu włosów? Nie czekaj aż łysienie będzie bardzo widoczne!

Jedną z odmian łysienia jest łysienie androgenowe występujące u mężczyzn i kobiet. Na skutek działania androgenów.WALKA Z ŁYSIENIEM

Innym typem łysienia jest łysienie plackowate, dotyka w różnym stopniu obie płcie, w każdym wieku. Obecnie uważa się, że schorzenie to ma tło immunologiczne,

Łysienie zwane bliznowaciejącym, prowadzi do trwałego zniszczenia mieszka włosowego i trwałej utraty włosów.

Może występować zlewanie się ognisk łysienia i wypadanie włosów w obrębie całej głowy.

Niezbędna jest właściwa dieta i odpowiednia pielęgnacja. Jednak, aby skutecznie zaradzić nadmiernemu łysieniu należy działać docelowo w mieszki włosów. Można poddać się zabiegowi mezoterapii bądź wprowadzeniu osocza bogatopłytkowego. Wszystko zależy od rodzaju łysienia. Aby efekt był widoczny należy wykonać zalecaną serię zabiegów.

Skontaktuj się z nami, pomożemy Ci zdiagnozować problem i zaproponujemy metodę przeciwdziałania ?.

Recommended Posts

Leave a Comment