Zmiany skórne, na które musisz zwrócić uwagę!

Skóra bez chociaż jednaj zmiany jest niezwykłą rzadkością, o ile taka występuje. Zmiany są bardzo różne i u każdego z nas mogą mieć inny kształt, kolor i wielkość. Najczęściej pojawiającymi się zmianami są tak zwane włókniaki, znamiona barwnikowe oraz brodawki. Widniejące na skórze zmiany dzielą się na te, które są bezpieczne dla naszego organizmu oraz te, które są symptomami poważnych chorób.

Jak rozpoznać te kwalifikujące się do usunięcia?

W przypadku, gdy na skórze pojawiają się jakiekolwiek niepokojące zmiany, należy natychmiast udać się do specjalisty, który wnikliwie zbada zmianę.

Obserwacja ciała to podstawa!

Stałe pojawianie się nowych znamion, zmiana pod względem wizualnym  (zmiana wielkości, koloru itd.) to symptomy przemawiające za tym by udać się do lekarza.

Niektóre zmiany, po pewnym czasie mogą przekształcić się w poważne choroby, dlatego usuwa się je ze względu na bezpieczeństwo, inne mimo że na chwilę obecną nie stwarzają zagrożenia usuwane są ze względów estetycznych.

W jaki sposób usuwa się zmiany skórne?

Idąca naprzód technologia i nowinki z zakresu medycyny sprawiły, że pojawił się sposób usuwania znamion za pomocą lasera. Wykorzystanie lasera jest najlepszą i najbezpieczniejszą metodą. Działanie lasera powoduje przyspieszenie wytwarzania włókien kolagenowych, dlatego zagojenie się skóry następuje w stosunkowo krótkim czasie.

laserowe usuwanie znamion poznań
Recent Posts

Leave a Comment